Як правильно ловити коропа на бойли

Як правильно ловити коропа на бойли Ловля Риби

Підготовка до сезонної риболовлі – процес дуже важливий та кропіткий. Кожен поціновувач цього різновиду відпочинку чи спорту знає, що від правильно обраного оснащення, підгодовування, приманки та інших деталей залежать не тільки кількісні, але й якісні показники улову. Один з найпопулярніших видів рибальства, що полюбився новачкам та професіоналам, є ловля коропа на бойли. Деякі рибалки впевнені, що на цю приманку зібрати великий улов неможливо, та ця думка є помилковою. Правильно обрані за різними критеріями бойли можуть суттєво вплинути на ефективність риболовлі.

Класифікація бойлів за ступенем температурної обробки

Як правильно ловити коропа на бойли

Найбільш уживана класифікація бойлів – за ступенем їхньої температурної обробки. Цей фактор впливає на плавучість приманки, що, своєю чергою, дає змогу обирати різне оснащення та методи ловлі в цілому.

Читайте також: Рибалка на карася – Всі особливості ловлі

Різновиди бойлів:

  • ті, що тонуть;
  • ті, що плавають;
  • нейтральні.

Перший вид бойлів часто використовують тоді, коли на меті є спіймати рибу, яка харчується на дні водойми. Така приманка ідеально підходить для коропа, саме тому її нерідко обирають досвідчені рибалки.

Плавучі бойли мають меншу популярність як самостійний елемент і застосовуються разом із різновидами, що тонуть. Таке поєднання бойлів рибалки називають «сніговиком» за візуальну схожість конструкції. Вона більше приваблює коропа ще й завдяки тому, що є можливість використати бойли з різним складом та кольором.

Читайте також: Як правильно ловити раків

Нейтральні різновиди приманки повністю відповідають своїй назві, бо застосовуються для ловлі будь-якої риби. Не мають значення й умови використання нейтральних бойлів. З ними можна рибалити у водоймах з дном, що поросло водоростями або має глибокий мул.

Існує ще одна категорія бойлів у цій класифікації – «сиплячі» приманки. Вони не підлягають проварюванню, на відміну від своїх аналогів. Аксесуари просушуються задля того, щоб при потраплянні у воду вони розсипалися та приваблювали коропа. Але самостійне їх використання неможливе, бо вони мають тільки зацікавити рибу. Тому й застосовуються у поєднанні з тонучими різновидами.

Ефективне поєднання бойлів з оснащенням

Як правильно ловити коропа на бойли

Просто причеплений на гачок бойл навряд чи приверне увагу і без того обережного коропа. Тому затяті рибалки користуються спеціальним оснащенням. Його сутність полягає в тому, що приманка кріпиться не на сам гострий край гачка, а на волосінь поряд з ним.

Читайте також: Як правильно ловити сома

Правила виконання такого оснащення:

  1. На кінчику повідця за допомогою простого вузла формується петля.
  2. Інший край повідця проводиться у вушко гачка та простягається до оптимальної довжини волосіні. Тут треба враховувати розмір бойла. Оптимальний варіант – 15 мм.
  3. Далі вільний край повідця обертається навколо гачка з волосінню до 7 разів, а його кінчик пропускається скрізь вушка, формуючи міцний вузол.

Задля того, щоб ловля коропа на бойли була ефективною, а оснащення надійно трималося й виконувало свою функцію, можна обробити вузол клеєм для рибацької волосіні. Він застигає під дією ультрафіолетових променів (використовуються спеціальні лампи). Самі ж бойли фіксуються на волосіні повідця з використанням спеціального ручного свердла. У приманці робиться наскрізний отвір, через який голка з гачком проводиться у порожнину на протилежну сторону.Після цього петля повідця повинна фіксуватися та пройти через отвір. В цю петлю в завершенні процесу вставляється бойловий стопер з силікону. Новачкам не обов’язково одразу намагатися в’язати подібні конструкції. Для набрання досвіду ловлі коропа на бойли можна чіпляти приманку безпосередньо на гачок, змінюючи її за складом та кольором, що передбачають різноманітні смаки та аромати.

Читайте також: Як правильно ловити товстолоба

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар