Як правильно ловити раків

Як правильно ловити раків Ловля Риби

Далеко не кожен, навіть досвідчений, рибалка зуміє наловити раків, оскільки лов членистоногих має свою специфіку. Якщо дізнатися, як ловити раків, можна похвалитися відмінним уловом.

Раки надають перевагу водоймам з чистою водою, тому невеликі річки та озера стають відмінним місцем для лову. Ловлять раків не тільки через смачне м’ясо, але й для використання як наживку при лові великої риби.

Спіймати рака довжиною 20 см і вагою 200 грамів – удача навіть для досвідченого раколова. Але наловити невеликих особин 10-12 см у довжину цілком можливо, якщо знати, як ловити раків правильно.

Як правильно ловити раків

Як правильно ловити раків

Щоб улов порадував, раколову необхідно правильно вибрати місце та час лову, спосіб та оснащення.

Читайте також: Рибалка на карася – Всі особливості ловлі

Місце лову

Раки віддають перевагу кам’янистому дну водойм або незамуленим поверхням. Свої норки завдовжки трохи більше метра раки риють неподалік берега. Найбільш вдалими місцями лову є зарості очерету, ракушняк, піщане дно, тихі водойми з корінням дерев або кам’янистим дном.

Час

Найкращий період для лову раків – осінь (кінець серпня – кінець жовтня). Саме в цей період м’ясо членистоногих особливо жирне та смачне. Не слід ловити раків навесні та влітку, оскільки в цей час вони розмножуються. В різних областях України місцева влада додатково оголошує періоди заборони на вилов цих членистоногих.

Вдень раки завжди сидять у норах, закривши вхід клешнями. Шукати їжу вони виходять у другій половині дня чи ввечері. Полюють вони здебільшого з 22 вечора до 3 години ночі. У деяких водоймах раки можуть полювати рано-вранці.

Читайте також: Як правильно ловити коропа на бойли

Підгодівля

При виборі підгодовування слід орієнтуватися на пору року:

  • Навесні та влітку краще вибрати приманки рослинного походження (кукурудзу, кріп, макуху, чорний хліб, горох чи часник).
  • У спекотні дні найкращим варіантом є печінка або курячі тельбухи з додаванням риб’ячого жиру.
  • Взимку та восени використовують приманки тваринного походження (тельбухи риби та птиці, м’ясні обрізки, жаб, черв’яків, молюсків, равликів).

Якщо дно водойми замулене, слід вибрати як приманку зіпсовану рибу, а якщо заросле – горох або кукурудзу. Досвідчені раколови радять використовувати приманки, що сильно пахнуть, оскільки у раків відмінно розвинений нюх. Особливо раки люблять запах часнику.

Читайте також: Як правильно ловити сома

Спосіб лову

Як правильно ловити раків

Існує декілька способів лову раків, найбільш популярними з яких є:

  • Ручний. Підходить для нічного лову раків під камінням у невеликих водоймах. З собою необхідно взяти ліхтар для приманювання членистоногих та одягнути рукавички для захисту від щипків. Метод вимагає швидкості реакції та вміння орієнтуватися.
  • Із застосуванням раколовки, що є конструкцією з приманкою. Конструкції встановлюють у воді біля берега, що підходить для копання раками норок, і кладуть приманку. Раки, що потрапили туди, не можуть вибратися.
  • З вудкою. Спосіб підходить для лову вдень перед заходом сонця. Для приманки слід використовувати хробаків, тухлу рибу чи м’ясо. Найкращий час для цього способу – вересень-жовтень. Досвідчені раколови радять чіпляти кілька гачків для збільшення улову та обережно витягувати вудку.
  • З екраном. Круглий або квадратний екран із сітки з бортиками – популярний спосіб лову. Найчастіше використовують 3-5 екранів, виготовлених зі сталевого дроту та обтягнутих сіткою.
  • З острогами. Острога є пружним прутом діаметром 2-4 мм, кінець якого розплющений і перетворений на своєрідний гачок. Чим більше гачків – тим більший улов. Спосіб підходить для лову раків з човна.

М’ясо раків дуже смачне і має попит як у любителів пива, так і у гурманів. Ловля раків не вимагає придбання дорогого обладнання, що робить його доступним практично будь-кому.

Читайте також: Як правильно ловити товстолоба

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар