Як правильно ловити товстолоба

Як правильно ловити товстолоба Ловля Риби

Кожен поціновувач риболовлі мріє про якісний улов, якому будуть заздрити усі. Для цього треба не просто бавитись з карасями, підсікаючи їх без особливого азарту, а знати, як здобути справжній вагомий трофей. Доволі часто рибалки мають власний досвід, але деякі все ж не розуміють, як ловити товстолоба та що для цього потрібно. Саме ця риба є найпопулярнішою серед чоловіків, що багато часу приділяють улюбленому хобі. Щоб спіймати товстолоба, треба досконало знати усі його забаганки. Це стосується не тільки приманок чи оснащення, але й часу та місця, обраного для ловлі.

Що треба врахувати при ловлі товстолобика

Що треба врахувати при ловлі товстолобика

Товстолобик – риба дуже вразлива та обережна. Вона не любить скупчення інших мешканців водойм та віддає перевагу харчуванню планктоном чи водоростями. Початківцям буває дуже важко привабити цю рибу будь-якими приманками, що позитивно діють на карасів, коропів чи сазанів.

Читайте також: Як правильно ловити сома

Саме через насичення товстолобика натуральною їжею в місцях, де він існує, треба ретельно враховувати умови для його ловлі:

 • локацію;
 • час;
 • спосіб ловлі (під поверхнею чи на дні);
 • вудилища;
 • приманки;
 • підгодовування та інше.

Не менш важливим моментом у ловлі товстолоба є сезонність. Оптимальним періодом для цього є середина весни. Водойма вже майже прогрілася, а це означає, що рибка буде більш активною. Добре ловити й восени, бо саме в цей час натуральної їжі у воді вже не вистачає для всіх мешканців. Шанс впіймати товстолобика значно зростає.

Природні та погодні умови для ловлі товстолоба

У питанні, як ловити товстолоба, важливо заздалегідь знайти оптимальну глибину, стан поверхні водойми та дна. Рівень глибини повинен не перебільшувати 3 метрів.

Вірогідність того, що риба точно клюне, зростає і з правильно обраною точкою, куди вдається закинути вудку. Для цього краще знайти точку, де є значні перепади у рівні дна, тобто наявні ями.

Важливо постійно закидати приманку в одне й те ж місце. Якщо за 30 хвилин риба не клюнула, змінити локацію. А щоб збільшити шанси на отримання трофея, треба віддати перевагу ранньому рибальству, бо у темний час товстолоб клює менше.

Читайте також: Як правильно ловити коропа на бойли

Як і чим зацікавити рибу

Товстолоб дуже любить водорості у своєму раціоні, тому привабити його можна приманками рослинного походження. Задля цього можна придбати спеціальні суміші та забити ними годівницю з великими осередками. При правильно підібраному кормі найменші рухи води будуть підіймати частинки суміші наверх, що стане своєрідною імітацією природного планктону для риби.

Спосіб ловлі та оснащення

Спосіб ловлі та оснащення

Спіймати товстолоба можна на звичайну вудку з поплавком, а також на її аналог, призначений для риболовлі на дні. Інструменти повинні бути міцними та пружними, щоб потужна рибина не зламала вудку або не порвала волосінь. Вудочка з поплавком використовується в місцях з маловоддям, а донна – в точках з великою глибиною. Останній варіант передбачає закріплення на гачку спеціальної пінопластової кульки, що підіймає його разом з наживкою над дном, приваблюючи товстолоба. Водночас вудка з поплавком дозволяє утримувати снасть на глибині, оптимальній для притягнення уваги товстолоба.

Читайте також: Як правильно ловити раків

На що ловити:

 • технопланктон;
 • кукурудза;
 • подрібнені на квадратики овочі;
 • манна та пшонна крупа;
 • горох;
 • молоді пагони тростини;
 • хлібні кульки.

Правильно треба обирати й волосінь. Вона повинна бути розтяжною, не плетеною. Гачок слід обирати гострий та легкий, щоб товстолоб у момент ривків добре зачепився губою, навіть якщо буде намагатися виплюнути наживку. Котушку краще придбати міцну та щільну, з наявними у конструкції надійними стоперами (гальмами). Такі умови збільшать шанси на улов та приємні враження від риболовлі.

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар