Як правильно прив’язати гачок – ТОП-10 способів

Як правильно прив'язати гачок Поради

Надійність кріплення рибальського гачка та волосіні – найважливіша умова успішної риболовлі. Досвідчені рибалки найчастіше використовують кілька перевірених на практиці вузлів, але початківцям нерідко доводиться вигадувати спосіб, як прив’язати гачок швидко і надійно.

Щоб правильно обрати вузол для прив’язування рибальського гачка, слід  пам’ятати, що він має бути:

  • зручним у в’язанні;
  • міцним;
  • багатофункціональним.

Багатофункціональність – обов’язкова вимога, оскільки вузли використовують на різних снастях та в різних ситуаціях.

Розглянемо найкращі способи кріплення гачка на волосінь, що користуються популярністю у рибалок.

Читайте також: Як правильно прив’язати мормишку

10 способів прив’язати гачок до волосіні

Більшість вузлів, що входять до топу, в’яжуться просто. Початківцю-рибалці, що шукає кращий спосіб, як прив’язати гачок до волосіні, достатньо кількох тренувань, щоб опанувати техніку.

Найпопулярнішими способами прив’язати до волосіні гачок є такі вузли:

  1. «Глухий» вузол – найпростіший спосіб прив’язати волосінь до гачка, максимально надійний і швидкий. Для закріплення гачка слід сформувати петельку з волосіні, завести у вушко гачка і зав’язати звичайним вузлом. Після цього гачок треба пропустити через верх петлі та затягнути.
  2. «Удосконалений клінч». Вузол використовується для з’єднання гачка та моноволосіні (діаметр до 0,4 мм). Міцність з’єднання до 95%, але лише за умови використання тонкої волосіні.
  3. Palomar для кріплення до основної волосіні вертлюжків та з’єднання гачків із твістерами. Волосінь для в’язання необхідно складати вдвічі, що дещо знижує міцність вузла та збільшує його розміри. Спосіб відомий усім досвідченим рибалкам.
  4. «Зашморг», або ковзний вузол (відкрита петля), зручний тим, що його легко розв’язати для заміни гачка. Рибальський вузол використовують для з’єднання кількох елементів.
  5. «Крофордський» вузол, міцність якого досягає 93%, використовується на практично будь-яких жилках (моноволосінь, плетінки), просто зав’язується.
  6. «Штиковий» вузол, що складається з пари розміщених на цівці гачка пів штиків, підходить для монофільної волосіні.
  7. «Канадська вісімка» («Рибальська вісімка») популярна завдяки високій надійності кріплення гачка до волосіні. Волосінь складається вісімкою і затягується. Такий вузол дає гарантовано надійний та міцний захват, його можна застосовувати для кріплення гачків різних типів. Вузол, пов’язаний «вісімкою», не зсувається, тому неможливо стягнути петлю. Його в’язати просто й швидко, доступно новачкам. Після тривалого натягування волосіні під час лову його легко розв’язувати. Альтернативний варіант – це «Зустрічна вісімка», який використовують риболови з немалим досвідом. Справа в тому, що вузол може сильно затягуватися, а на його в’язання у новачка йде дуже багато часу.
  8. Вузол «Черепаха» найкраще підходить для дроп-шот. Вузол при простоті в’язання відрізняється високою міцністю з’єднання.
  9. «Ступінчастий» використовується для прив’язування гачків з лопаткою, а не з вушком.
  10. Twisted Dropper Loop дозволяє прив’язати до основної волосіні гачок практично в будь-якій точці, попередньо сформувавши петлю. Найбільш популярний при морській риболовлі, оскільки дозволяє швидко міняти приманку або гачки. Простий вузол, що можна використовувати новачкам, дозволяє прикріпити гачок до волосіні. Волосінь треба скласти вдвічі, після чого сформувати петельку, яку протягнути через вушко гачка. Після цього треба зав’язати звичайний вузол. Гачок повинен потрапити усередину петельки. Потім гачок треба пропустити через верхню частину петлі і добре затягнути вузол. Кріплення виходить надійним. Новачкам неважко навчитись цьому методу.

Популярні види спінінгових вузлів

Для спінінга обирають методи, в яких не передбачається, що волосінь   обв’язується навколо вушка. До таких способів кріплення належать:

  1. «Ступінчастий» вузол;
  2. «Крофордський»;
  3. «Акулячий»;
  4. Twisted Dropper Loop;
  5. «Клінч» подвійний та затягуючий;
  6. накидний;
  7. Palomar;
  8. Scaffold Knot.

Читайте також: Як риби передбачають погоду: вплив на клювання риби

Критерії вибору найкращого способу

Важливим фактором при виборі способу, щоб прив’язати гачок, є його конструкція – з вушком або з лопаткою. Якщо необхідно з’єднати волосінь і гачок з лопаткою, слід спочатку сформувати петлю і до неї прикласти гачок. Навколо цівки гачка один кінець петлі треба обмотати приблизно 7 разів, після чого кінці затягнути, а вузол зсунути якнайближче до лопатки. Зайві елементи можна обрізати ножицями чи ножем.

Слід при виборі вузла враховувати і такі моменти, як матеріал виготовлення волосіні, технологію та умови лову, передбачуване навантаження, вид засобу лову та інші фактори. Рибалкам-початківцям переважно відпрацювати техніку в’язання вузлів перед риболовлею.

Читайте також: Скільки риби запускати у ставок – правильне зариблення

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар