Використання штучної приманки у вигляді мормишки (блешні) – поширений спосіб якісно провести часу на риболовлі. Кожен рибалка знає, що правильно закріплена приманка гарантує не тільки можливість великого улову, але й збереже снасті у задовільному стані. Тому в новачків часто виникає думка про те, як прив’язати мормишку та не помилитися з методом відповідно до конструкції самого аксесуару.
Вузли, що фіксують таку приманку, майже не відрізняються від тих, що використовуються у звичайних випадках закріплення гачків. Зумовлено це наявністю гачка на самій мормишці. Все, що рибалці в цьому разі треба знати, – це тільки конструкцію блешні та надійний вузол для неї.
Види вузлів для мормишок за будовою

Для прив’язування краплевидного грузика, яким ще називають цю рибацьку принаду, слід знати всього декілька типів вузлів. Вони можуть бути призначені для фіксації за такі частини мормишки:
- Отвір. Класичні варіанти приманок з отвором можна закріплювати за допомогою вузлів, що самостійно затягуються. Цей спосіб аналогічний тому, що нерідко використовується досвідченими рибалками за цівку. Також можна зафіксувати накидною петлею, але з деякими корективами щодо конструкції мормишки. В такому випадку волосінь протягується через тіло приманки і тільки потім зав’язується на гачку.
- Вушко. Найбільш надійним способом закріплення мормишки за вушко чи кільце є вузол «Паломар».
- Цівка. Тут пасує універсальний вузол «Клінч». Він використовується найбільш часто у фідерній або спортивній риболовлі.
Правильне кріплення мормишок повинно формуватись з урахуванням конструкції самого аксесуару, наявності в ньому спеціальних отворів, виду вудилища та інших приманок, що будуть використовуватись у тандемі з блешнею. Це значно полегшує процес та зменшує ризик непередбачуваних сходжень риби чи руйнування самих снастей.
Приманки з отвором: правила прив’язування
Прив’язати мормишку з отвором дуже легко, користуючись універсальним вузлом. Він дуже міцний та простий у реалізації. Щоб його зробити, треба дотримуватись наступних кроків:
- Затягнути волосінь вудилища в отвір приманки.
- Протягнути волосінь уздовж гачка та розвернути у протилежному напрямку так, щоб була сформована петля.
- Перехопити петлю за допомогою другої руки та зробити кілька обертів (краще від 4 до 8), спрямовуючи кінець волосіні навколо цівки гачка та самої петлі.
- Зафіксувати обмотану волосінь пальцем та протягнути її кінчик у петлю.
- Трохи стягнути вузол, поступово змочуючи його водою, після чого добре стягнути до повної фіксації.
Залишки волосіні треба зрізати ножицями. Такий спосіб закріплення мормишки дуже зручний та швидкий. Його можна робити на будь-яких вудках, в тому числі й на зимових варіантах.
Читайте також: Як правильно прив’язати гачок
Простий спосіб фіксації приманки з вушком

Ще одним універсальним способом, як прив’язати мормишку з вушком, є вузол «Паломар». Він зручний не тільки простотою реалізації, але й тим, що може використовуватись з плетеною волосінню. Зробити якісний «Паломар» можна наступним чином:
- Скласти кінець волосіні у два рази, після чого отриману петлю поступово завести у вушко приманки. Якщо вушко замале, можна в нього завести спочатку кінчик волосіні та зробити петлю, після чого кінчик знову повернути назад.
- Отриману петлю обернути навколо волосіні.
- Петлю витягнути та в неї завести гачок.
- Тепер можна трохи затягнути вузол та уважно слідкувати за тим, щоб отримана петля лягла винятково між вушком та витками.
Завершити процедуру треба обережним стягуванням вузла. Таке положення петлі (між витками та вушком) забезпечує максимальну міцність на розрив. Щоб вузол був якомога ефективнішим, волосінь можна завчасно змочити водою.
Прив’язування за цівку
Простий та зручний вузол «Клінч» є ефективним методом фіксації мормишки за цівку. Також його можна використовувати в аксесуарах з кільцем. Підходить він до риболовлі на фідери чи поплавки, тому дуже полюбився сучасним рибалкам. Зробити «Клінч» можна наступним способом:
- Взяти однією рукою вільний край волосіні та протягнути її уздовж цівки мормишки, міцно тримаючи її другою рукою.
- Зробити петлю потрібної довжини, але так, щоб вона знаходилась у згину гачка.
- Перехопити приманку в місці згину іншою рукою разом з петлею та зробити кілька обертів навколо цівки (5-6 витків). Якщо волосіні дуже м’яка чи слизька, кількість обертів треба збільшити.
- Завести вільний край волосіні у петлю і затягнути її, поступово підтягуючи отриманий вузол до основи мормишки.
Перед тим як робити вузол, нитку можна змочити водою, що попередить її нагрів та подальшу деформацію. Так фіксація буде більш міцною та зручною.
Ці прості методи зав’язування добре зафіксують мормишку на вудці та не допустять втрати приманки, якщо вона зачепиться за корч або водорості у воді.