Як правильно вибрати спінінг на окуня

Як правильно вибрати спінінг на окуня Рибальске Спорядження

Окунь – один із найулюбленіших трофеїв у любителів риболовлі, в тому числі завдяки можливості продемонструвати свою майстерність упійманням великого екземпляра. Для рибалок-початківців ловля окуня є відмінним досвідом та можливістю освоїти основи рибалки. Фактором, що визначає успішність риболовлі, є правильно підібраний спінінг на окуня. Ретельний вибір приманки та тривалий прикорм дадуть очікуваний результат в разі правильного вибору рибальського обладнання.

Багато рибалок-початківців готові заплатити чималі кошти за зручний спінінг, але якщо снасть підібрана неправильно, гроші будуть витрачені даремно. Уникнути непотрібних витрат неважко, якщо керуватися при виборі снасті певними правилами.

Правила вибору

Як правильно вибрати спінінг на окуня

Рибалці при виборі спінінга на окуня необхідно враховувати важливі моменти.

Довжина

Довжина вудилища спінінга підбирається в залежності від умов риболовлі (включаючи наявність рослинності). Якщо заплановано риболовлю з човна, від довгого вудлища краще відмовитися, а ось для лову з берега спінінг з довгою основною частиною підійде чудово.

Вага

Вудилища бувають різної ваги. Лов окуня передбачає регулярні закидання приманки, тому краще підійде легке вудилище. До того ж при ловлі з берега спінінгістам доводиться проходити не один кілометр, а довгий спінінг важить більше.

Стрій

Стрій вудилища буває:

 • швидкий (з кінчиком, що гнеться) – відрізняється максимальною точністю;
 • середній (з гнучким наполовину вудилищем) – «золота середина»;
 • повільний (гнеться майже все вудлище) – дозволяє закинути приманку дуже далеко.

Для лову окуня краще вибрати середній стрій для приманок невеликої ваги та повільний для закидання приманок із мінімальною вагою.

Тест вудилища

Вказує на граничні верхню та нижню вагу приманки (у грамах). Для окуня оптимальним варіантом є принади вагою 2-7 г. Використовують також приманки вагою трохи більше 10 г. Приманки важчі 15 г використовувати не рекомендується, щоб уникнути ламання вудлища.

Читайте також: Як правильно вибрати спінінг на щуку

Конструкція спінінга

За конструкцією спінінгів вудилища поділяються на бланки для:

 • міцних, надійних та легких двохчастинних штекерних спінінгів;
 • цілісних (одночастинних) спінінгів;
 • тричастинних (довжина вудлищ понад 3 метри);
 • телескопічних, що складаються з 6-7 частин.

Телескопічні спінінги – оптимальний варіант для поїздок або як запасний спінінг завдяки компактності та зручності користування.

Матеріал виготовлення

Матеріал вудилища може бути склопластиковим, композитним тощо. Оптимальний варіант – спінінг на окуня з вуглеволокна (карбону), що дозволяє контролювати приманку та виведення риби на кожному етапі.

З котушкою чи без

Котушка великої потужності для лову окунів, вага яких не перевищує 0,5 кг, не потрібна. Крім того, використовується в основному тонка волосінь, тому достатньо котушки розміром 1000.

Волосінь

Волосінь для лову окуня використовується монофільна, з діаметром не більше 0,18 мм. Такої волосіні достатньо для маловагових приманок. Досвідчені рибалки використовують плетену волосінь з великою міцністю на розрив (діаметр 0,1-0,12 мм), яка підходить для риболовлі у водоймі з течією.

Характеристики спінінга для початківця

Як правильно вибрати спінінг на окуня

Рибалці-початківцю, який вперше вирішив зловити окуня, підійде спінінг:

 • Ультралайтовий для принади вагою 10 г (достатньо для лову окуня). Ультралайтові спінінги розраховані працювати з приманками 2-15 г.
 • З повільним або середнім строєм вудилища, довжина якого має становити 1,8-2,4 м.
 • З малопотужною котушкою (розмір не більше 1000).
 • З волосінню діаметром 0,18-0,12 мм залежно від способу лову.

Спінінг з такими характеристиками дозволить новачкові виконувати далекі закидання з маленькими приманками і жорстко контролювати їхню поведінку у воді. Для лову окуня слід вибирати спінінги з полегшеною рукояттю та ергономічними вставками з натурального корку у місцях хвату.

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар