Основний елемент, що визначає спінінг, – це вудилище, ще відоме у середовищі спінінгістів під назвою «палиця». Саме воно забезпечує більшу частину функціоналу снасті, а саме закидання приманок, підсікання та вивід щуки. Якщо стисло характеризувати правильний спінінг на щуку – це невелика вага, висока міцність і гнучкість. Однак правильний вибір риболовного спорядження залежить не лише від основних параметрів, але і від критеріїв оцінки придатності для лову хижих риб роду щук.
Підбір відповідно до анатомії майбутнього улову

Риби родини щук – це хижаки, які мають щільну і тверду пащу. Для пробивання такої пащі гачком при підсіканні треба мати спінінг високої жорсткості, якому притаманна підвищена міцність. Цим вимогам відповідає вудилище зі швидким (тип B, Fast) та надшвидким строєм (тип А, Extra Fast), оскільки локалізоване згинання тільки кінчика створює додаткове зусилля у малий проміжок часу, полегшуючи підсікання щуки.
Залежність від ваги приманки

Для лову щуки використовують різні за вагою приманки, тож треба обирати спінінг відповідного класу потужності (тесту):
- 1 клас: приманка вагою до 10 г, рекомендовано для ловлі щуки масою до 2 кг;
- 2 клас: приманка 10-30 г, для риби 2-6 кг;
- 3 клас: приманка 30-60 г, для риби 6-12 кг;
- 4 клас: понад 60 г (для особливо великого улову понад 12 кг).
Правильний вибір забезпечує чутливість снасті та мінімізує можливість ламання бланка під дією наднормових навантажень.
Умови риболовлі
Умови лову щуки визначають наступні конструкційні характеристики спінінга:
- Зручна довжина вудилища спінінга. При лові з берега невеликої водойми та для виконання закиду на дистанцію до 30 метрів краще за все підходить вудилище довжиною від 240 до 270 см. При ловлі з берега водосховища, річки або озера з великою акваторією (потрібно далеке закидання) більше підходять довжини від 300 до 330 см. Найменшої довжини вудилища потребує ловля з човна – від 180 до 210 см.
- Потужність комлевої частини. Відповідно до необхідної дистанції закидання підбирається вага руків’я: більш важкі для дальніх закидів, більш легкі – для ближніх. Більша потужність комлевої частини значно спрощує дальнє закидання, проте є недоречною для ближнього, оскільки втомлює руку при частому закидуванні.
- Зміна товщини по довжині. Чим більше конусність (зменшення діаметра спінінга від руків’я до кінчика), тим краще передача зусилля і, відповідно, кидучість.
- Тип вершинки. Теж впливає на кипучість – цілісна вершинка забезпечує більш точне та дальнє закидання, ніж вклеєна.
- Кількість пропускних кілець. Часті кільця невеликого діаметра збільшують витрату зусилля на тертя при скиданні волосіні зі шпулі котушки. Для дальнього закидання оптимальний вибір – не більше 6 пропускних кілець великого прохідного діаметра.
Читайте також: Як правильно вибрати спінінг на окуня
Вибір у залежності від того, як ви плануєте ловити щуку на спінінг

Те, яку проводку рибалка вирішує використати в тому чи іншому випадку, є одним із ключових факторів вибору правильного спінінгу на щуку. Розберемо основні види проводок та відповідні їм характеристики снастей.
Східчасті джигові проводки
Потребують легких та жорстких вудилищ спінінгів завдовжки до 3 метрів з міцною й чутливою вершинкою. Бланк такої конструкції дозволяє точно визначати момент досягнення приманкою дна, а за поведінкою вершинки легко розрізнити перешкоди, різкі зміни рівня чи щільну рослинність. Таке вудлище добре передає у руку вібрації від хватки щуки навіть невеликого розміру.
Твічинг (ривкова проводка)
Потребує більш жорсткого кінчика та довжини бланка до 240 см. Середня довжина вудилища дозволяє забезпечити найбільш ефективну гру приманки при ривках. Кінчик буде витримувати навантаження від активно граючої в товщі води приманки завдяки своїй жорсткості.
Рівномірна проводка
Для лову щуки на блешні, що обертаються або коливаються, використовується рівномірна проводка. Перед тим, як ловити щуку на спінінг, слід обрати бланки середньої та великої довжини, укомплектовані м’яким кінчиком. Це дозволяє виконувати закидання на збільшені дальності та досить точно відчувати момент торкання навіть невеликої блешні до дна.
Тролінг і джеркінг
Вимагає найбільш міцних і жорстких вудилищ. Вага приманок, що застосовуються при цих проводках, досягає 100 та більше грам, а техніка проводки доволі агресивна. Довжина вудилища спінінга для ловлі щуки із використанням цих технік має бути невелика: від 180 до 210 см. При цьому не варто обирати багатосекційні телескопічні моделі – кількість секцій для забезпечення вимог з міцності та жорсткості має бути не більше двох.
Варто зважати на те, що ще одним ключовим параметром правильного вибору спінінга для ловлі щуки є персональні вподобання. Тож підбирати необхідно перш за все зручний спінінг, який дійсно подобається.