Досвідчені рибалки добре знають, як риби передбачають погоду. Тому вони точно можуть сказати, яким буде клювання у залежності від коливання атмосферного тиску, опадів, швидкості вітру та температури повітря. Також різні види риб по-різному реагують на погодні зміни.
Атмосферний тиск

Атмосферний тиск є основним погодним фактором, від якого залежить клювання риби. Тому рибалкам треба знати наступні правила:
- Оптимальним тиском для риболовлі є приблизно 760 мм ртутного стовпчика. Зміни цього показнику призводять до змін щільності води та кількості розчиненого у ній кисню. Це впливає на поведінку риби, змушуючи її опускатися на дно або підніматися ближче до поверхні водойми.
- Повільне зниження тиску сприяє доброму клюванню. Риба інстинктивно відчуває, що кількість їжі зменшиться, та починає активізуватися. Особливо це стосується таких хижих риб, як щука.
- Плавне підвищення тиску негативно впливає на клювання хижаків. При цьому на апетиті мирної риби це не позначається.
- При зниженні тиску риба опускається на глибину, а при його підвищенні підіймається у верхні шари води або переміщується на мілководні ділянки.
Часті або різкі зміни атмосферного тиску призводять до поганого клювання. У риби розвивається дезорієнтація, вона практично перестає харчуватися.
Читайте також: Як правильно прив’язати мормишку
Хмарність

Наявність хмар на небі безпосередньо не впливає на клювання риби. В цьому випадку відіграє роль сукупність таких факторів, як пора року та температура навколишнього середовища.
У сонячну спекотну погоду риба прагне сховатися на глибині та стає малоактивною. Але у похмурі дні вона відновлює свою активність у верхніх шарах води або перепливає на мілководдя.
Освітлення також впливає на те, як риба сприймає кольори. У хмарну погоду краще використовувати яскраві приманки, а в ясну слід віддавати перевагу темним тонам.
Опади

Крім зниження тиску, під час дощу мають місце наступні фактори:
- зниження температурних показників води;
- підйом рівня водоймища;
- потрапляння у воду великої кількості корму з дощовими струмками або зі змитим ґрунтом та рослинністю;
- насичення води киснем.
Все це позитивно впливає на клювання. Тому у теплу пору року перед дощем та під час невеликих опадів активність риби збільшується. Досвідчені рибалки знають, що тоді можна розраховувати на добрий улов. Але восени холодний дощ є перешкодою для гарного клювання, тому що риба у цей час припиняє годуватися.
Читайте також: Скільки риби запускати у ставок – правильне зариблення
Вітер

Сам по собі рух повітря не впливає на риб, але зміни, які він викликає, добре відчуваються мешканцями водойм. Під час взаємодії вітру з поверхнею води відбувається утворення хвиль та зміна температури у водоймі. Тому під час спеки прохолодний вітерець позитивно вплине на клювання, а ось сильний холодний вітер восени, навпаки, його зменшить.
При появі на поверхні легких хвиль та легкого прибою риба гірше орієнтується, частіше підпливає до берега та заковтує наживку. А ось сильний вітер ускладнюю управління снастю, тому негативно впливає на результат риболовлі.
Фази Місяця

Помічено, що на 10-й та 20-й місячний день харчова активність риби збільшується. Більше це стосується мешканців невеликих водойм, але й у великих ріках, морях та океанах є окремі види риб, поведінка яких залежить від фаз Місяця.
Електромагнітні коливання
Окрім Місяця, на поведінку риби впливає сонячна активність. При зростанні інтенсивності електромагнітного поля клювання зростає, а після припинення росту показників – практично повністю припиняється.
«Прогнози» окремих видів риб
Знаючи, як риби передбачають погоду, можна спрогнозувати улов. Так, наприклад, одним із найкращих «барометрів» рибалки вважають щуку. Вона ще за добу відчуває негоду, лягає на глибину та припиняє клювання. А ось сом перед дощем спливає на поверхню.
Дуже незвичайно поводяться уклейки. Вони вискакують з води, як летючі тропічні риби. Однак пояснюється це явище просто: тиск змушує дрібних комах опускатися настільки низько, що маленьким стрибунцям не складно їх упіймати над поверхнею водойми.
У стоячих болотистих водах водиться в’юн, який у сонячну спокійну погоду практично не підіймається догори. Але за добу до негоди він починає часто спливати на поверхню й занурюватися назад у глибину, каламутячи воду. Подібним чином поводиться голець.
Читайте також: Як правильно прив’язати гачок – ТОП-10 способів
Коли не слід чекати клювання
Існують такі погодні умови, за яких улов буде мінімальним або зовсім відсутнім. До них належать:
- багатоденний дощ;
- різке та значне зниження температурних показників;
- аномальна спека або холод;
- часті коливання тиску протягом доби;
- штормовий вітер.
Заздалегідь на несприятливі умови можуть вказувати наступні фактори:
- різка зміна напрямку вітру;
- наявність на небі пір’ястих хмар;
- похолодання та посилення вітру.
Найкращі дні для риболовлі
У теплу пору року слід обирати теплі похмурі дні, коли вітер лише злегка хитає поплавець. А ось узимку краще запланувати риболовлю у ясний помірно холодний день.