Рибалка на карася – Всі особливості ловлі

Рибалка на карася Ловля Риби

Рибалка на карася – це доволі непередбачувана справа, зважаючи на особливості цього виду риби та непередбачуваність його клювання. Але з іншого боку спіймати карася на так складно, якщо знати все необхідне. Забезпечити вдалий улов допоможе не лише дотримання правил лову, а й правильна підготовка до риболовлі.

На що ловити карася: найкращі приманки та підгодівлі

На що ловити карася

Смакові уподобання цієї риби різноманітні. Залежно від різних умов їй потрібна як тваринна, так і рослинна їжа. Найчастіше лов карася здійснюється з використанням таких приманок:

  • дощові або гнойові хробаки;
  • мотиль;
  • опариші;
  • хлібобулочні вироби;
  • перлова крупа;
  • кукурудза;
  • горох та багато інших.

Успішно рибалити можна навіть на пінопласт, варену картоплю чи сало. Насправді вгадати, на що клює карась саме сьогодні, досить складно. З цієї причини рекомендовано мати при собі декілька видів приманки (4-5) для поперемінного застосування.

Цей вид риби дуже розбірливо ставиться до приманки та скоріше всього не клюне на ту наживку, на яку карася вже намагалися спіймати. Саме тому після невдалої спроби рекомендується змінювати наживку.

Читайте також: Як правильно ловити коропа на бойли

Для підвищення ефективності клювання варто додавати до наживок складові із сильним специфічним запахом. Найчастіше використовуються наступні:

  • соняшникова олія;
  • часник;
  • кріп;
  • краплі валеріани;
  • тертий або кисломолочний сир;
  • ваніль;
  • аніс.

Навесні та восени риба віддає перевагу наживкам тваринного походження, адже після довгої зими чи напередодні чергових холодів їй потрібний білок. У спеку та теплу погоду ж слід віддавати перевагу тісту або перловці як більш легкій наживці.

Прикорм – запорука успішної риболовлі

прикорм на карася

Карась – донна риба з розвинутим нюхом. Ця фізіологічна особливість обумовлює підвищений потенційний ефект від прикорму з ароматичними добавками. Використання нагідного, правильно приготованого прикорму значно збільшує кількість клювань і тому, потенційно, об’єм улову.

Як правило, прикорм складається з двох частин: бази та ароматизаторів. В якості бази найчастіше використовується будь-яка крупа, а в якості добавок – привабливі для риби запахи: макуха, хліб, висівки, штучні ароматизатори. Існує також велике різноманіття готових, попередньо ароматизованих сумішей.

Читайте також: Як правильно ловити раків

Особлива увага приділяється самому підгодовуванню:

  • Прикорм закидається невеликими порціями, при потраплянні у воду він повинен розщеплюватися на фракції. При дотриманні цього правила карась буде приваблений до місця підгодовування, але не зможе насититись до рівня, коли не буде сприймати наживку.
  • Гарною практикою є замішування деякої частини підготованої для рибалки наживки до прикорму. Припустимо, в якості наживки у рибалки черв’як та кукурудза. У такому разі кілька жмень подрібненої кукурудзяної приманки у складі прикорму значно збільшать покльовування, адже вже підгодований кукурудзою карась більш охоче спокуситься на кукурудзяне зерно на гачку.
  • Включати до прикорму потрібно лише свіжі інгредієнти. Запах зіпсованих продуктів буде не приманювати, а навпаки – відганяти рибу від місця прикорму.

Місця водойми, на які варто звернути увагу при ловлі карасів

Рибалка на карася

До місць із найбільшою ймовірністю гідного улову належать:

  • донні ями (глибина до 2-3 метрів);
  • межа відкритої води та прибережної рослинності;
  • невеликі затоки з достатньою кількістю очерету або коряжника;
  • мілководдя (глибина від 30 до 50 см): рибалка на карася ранньою весною буде найрезультативнішою саме у мілких місцях водойми;
  • затінені ділянки;
  • підвітряний берег;
  • ділянки чистого плеса між щільною рослинністю.

Основні способи ловлі карася

Виділяють декілька основних способів рибальства на карася.

Маховий

Рибалка використовує звичайну поплавкову вудку глухого оснащення. Волосінь використовується досить тонка, а поплавець важить до 1 грама. Довжину волосіні вибирають рівною значенню довжини вудлища, можна передбачати невелике перевищення довжини. За допомогою такого вудилища можна ловити карася на відстані до 12 м від берегової лінії. Цей спосіб ловлі більше підходить для тихої води або за слабкого вітру.

Читайте також: Як правильно ловити сома

Штекерний

Тут потрібне спеціалізоване вудилище, яке конструктивно складається з декількох колін. Товщина волосіні така сама, як і при маховому способі, а поплавець важить 2 грами та більше. Застосовується для будь-яких умов риболовлі та дозволяє вудити карасів до 20 метрів від берега.

Матчевий

Знадобиться  вудлище довжиною до 4,5 м, яке по всій довжині обладнане пропускними кільцями. На ньому встановлюється безінерційна котушка із запасом волосіні. Подібні снасті призначені для ловлі на великій відстані від берегової лінії із застосуванням поплавців типу «Вагнер».

Болонський

Дуже схожий на матчевий, але з невеликими відмінностями. Вудилище у такому випадку телескопічне, а спосіб лову риби, якому віддають перевагу, – протягуванням.

Донними снастями

У таких снастей гачок із наживкою розташовується на повідцю та утримується біля дна за допомогою вантажа (грузила).

Фідерними снастями

Фідер є удосконаленою версією донної вудки. Його використання дозволяє вудити рибу на будь-якій дистанції й глибині, в умовах сильного вітру або штиля, інтенсивної течії, завдяки можливості варіювати оснащення відповідно до умов. Перед використанням фідерних снастей необхідно проводити обов’язкове попереднє вивчення донного рельєфу щодо аномалій.

Ловля карася в різні пори року

Ловля карася в різні пори року

Перш за все варто окреслити найактивніший період, коли починає клювати карась. Період так званого весняного жору передбачити точно дуже складно – це залежить від регіональних та атмосферних умов місцевості, але він відбувається практично завжди в теплу погоду. До того ж це явище може як наростати поступово, так і наступати різко.

Найоптимальніший період початку ловлі карася – рання весна, коли температура води починає досягати +10°C. Тоді риба переміщається з більш глибоких ділянок водойми на мілкіші та починає активне поглинання їжі.

Читайте також: Як правильно ловити товстолоба

Варто зазначити декілька факторів, що впливають на активність карася:

  • В ставках риба прокидається пізніше ніж у річках, де скупчення карасів в очеретяних зонах можна спостерігати іноді ще взимку.
  • Перед нерестом та безпосередньо після нього спостерігається різке збільшення активності риби, вона добре реагує на підгодовування та клює.
  • Прогрівання води спричиняє зменшення активності.

Осіння рибалка на карася потребує іншого підходу. Зі зменшенням температури та відходом від періоду активного розмноження риба починає віддавати перевагу більш глибоким ділянкам водойми. Найоптимальнішим у цьому випадку буде вибір закидання наживки на місце звалу глибин (місце дна водойми, де мілководдя граничить з глибокою ділянкою).

Рибалка на карася зимою доволі непередбачувана з точки зору інтенсивності клювання. Риба цього виду не любить атмосферних змін, тому більше шансів застати клювання взимку у стабільну погоду без різких змін температури, атмосферного тиску, вітру тощо. Зверніть увагу – карасі рідко міняють вподобані місця. Тому, скоріше за все, клювання буде у тих місцях водойми, де спостерігалося восени чи влітку.

Як бачимо, рибалка на карася робить відпочинок на природі цікавим та  корисним. Декілька рекомендацій допоможуть провести час з користю та повернутися додому з немаленьким уловом.

Оцініть статтю
Супутник Риболова
Додати коментар

  1. Іван

    Василь Петрович…
    ,,Ну що ,що не ловиця…всерівно легше чим рубати дрова,або копати картоплю… треба йти ловити і день минає…”

    Відповіcти
  2. Роман

    Дякую за гарні та цікаві поради.

    Відповіcти