Складний та одночасно корисний для природи процес, що виконується руками турботливих рибалок, – зариблення. Процедура має велике значення у багатьох сферах суспільного життя, від задоволення спортивного інтересу до збільшення чисельності деяких різновидів риби у водоймах. Але щоб справа мала успіх, треба знати усі її тонкощі, починаючи з того, скільки риби запускати в ставок, які види підійдуть, особливості вікових стадій, закінчуючи сумісністю особин з іншими водними сусідами.
Умови та користь зариблення

Процедура запуску риб у водойму може реалізовуватись з різною метою. Наприклад, покращення екосистеми, організація спортивного дозвілля чи декорування штучних водойм. Кожен з цих процесів повинен мати чіткі умови виконання. Лише в такому випадку вони будуть мати успіх.
Читайте також: Як риби передбачають погоду: вплив на клювання риби
Умови для зариблення:
- Стійкі погодні показники, без значних температурних перепадів.
- Водойма без застійного процесу.
- Правильно обрані різновиди риб (видова сумісність, конкретний етап зростання тощо).
- Точний розрахунок кількості особин на 1 м2 чи га.
- Сезонність (з середини весни до пізньої осені).
Користь від зариблення важко переоцінити. Збільшення популяції може мати позитивний ефект для ведення власного бізнесу як з продажу риби, так і з проведення різноманітних змагань. Деякі види риби харчуються личинками комарів – це значно зменшує ризик розповсюдження захворювань, що переносяться комахами. Як наслідок, покращується екосистема.
Види риб за стадією розвитку

Правила зариблення передбачають збільшення популяції риб у водоймі особинами з конкретною стадією розвитку. Процедура може проводитися з такими віковими різновидами:
- мальки;
- цьогорічники;
- річники;
- дорослі особини.
Новачку у цій справі треба врахувати те, що деякі конкретні види риб (частіше хижаки) у дорослій стадії розвитку можуть завдати шкоди своїм маленьким сусідам. Але при правильно підібраній сумісності особин проблем виникати не повинно.
Читайте також: Як правильно прив’язати мормишку
Популярні види риб та кількість особин для ефективного зариблення

Існує особливий перелік видів риб, що найчастіше використовуються для збільшення популяції в ставках. Насамперед це невибагливі особини, які добре уживаються з іншими та не шкодять водній флорі чи фауні у процесі зростання. Такими є:
- Товстолоб (білий, строкатий, гібридний). Цей різновид сприяє очищенню водойми через спосіб харчування фітопланктоном та добре реагує на різні зміни в погодних та сезонних умовах. Стосовно товстолоба важко визначити, скільки риби треба запускати у ставок, тому рекомендовано робити це з розрахунку 20-150 одиниць на 1 га, переважно річної стадії розвитку (річники).
- Короп (лускатий, дзеркальний). Риба багато їсть та швидко виростає, що робить її ідеальним варіантом для організації бізнесу з продажу чи спортивних змагань. У якості основного раціону короп обирає коріння очерету та рачків. Оптимальний показник зариблення – від 50 до 150 особин на 1 га.
- Карась (золотий, сріблястий). Обирати краще цьогорічників для кращої адаптації та подальшого розвитку чи розмноження. Карасі добре живуть навіть у застійних водоймах, переносять холод, ховаючись у мулі, та не мають особливих уподобань в умовах чи харчуванні. Зариблення проводиться у кількості 20 особин на 25 м2.
- Сом. Добре адаптується у водоймах з карасями, окунями чи плотвою. Частіше за все зариблення сомами проводиться у розрахунку 30-50 особин на 1 га.
Читайте також: Як правильно прив’язати гачок – ТОП-10 способів
Ефективність процесу може залежати від багатьох показників, але головним з них є правильна сумісність осіб за їхнім видом та стадією зрілості. Цю норму можна дещо коригувати, але не допускати значного відхилення. Густина зариблення, спосіб харчування та сумісного існування особин у водоймі напряму впливають на їхнє виживання та майбутній процес розмноження.
Гарний пост, я поділився ним із друзями.